Відповіді на найпоширеніші запитання

Запитання, які задаються найчастіше.

В даному розділі зібрані запитання, які найчастіше задають фахівцям обласного наркологічного диспансеру.


 
Куди передаються дані після проведеного стаціонарного або амбулаторного лікування в обласному наркологічному диспансері?
Відповідь:факт Вашого звернення до обласного наркологічного диспансеру є конфіденційною інформацією, яка, відповідно до чинного законодавства, не може бути розголошена без Вашого відома. Існують слухи, що дані про факт звернення або лікування в закладі можуть бути передані на роботу або після проведеного лікування до громадян будуть приходити медичні працівники з метою контролю за дотримання режиму тверезості. Дана інформація є неправдивою та такою, що суперечить вимогам чинного законодавства та порушує права людини.
Чи є безкоштовним лікування учасникам АТО?
Відповідь: так, лікування учасників АТО відбувається в рамках обласної програми для медичної реабілітації учасників АТО. Лікування та покращене харчування компенсується державою.
Чи можливо отримати наркологічний сертифікат після проведеного лікування в обласному наркологічному диспансері?
Відповідь: так, відповідно до чинного законодавства України, така можливість існує.
При самостійному зверненні до кабінету медичних оглядів обласного наркологічного диспансеру з метою проведення медичний огляд на стан сп’яніння або огляд на визначення факту вживання наркотичних речовин та буде отриманий позитивний результат (підтвердження сп’яніння або вживання наркотичних речовин), то чи буде про це відомо правоохоронним органам / роботодавцю/ в навчальному закладі?
Відповідь: ні. Відповідь про проведений огляд, не залежно від результатів, не передається нікому, окрім того, хто звернувся для проведення огляду.
Чи застосовуються в стаціонарі облнаркодиспансеру під час лікування зв’язування або інші методи, що обмежують свободу пацієнтів?
Відповідь: ні. Фізичне обмеження свободи в усіх закладах охорони здоров’я заборонено.
Що потрібно для того, щоб пройти лікування в облнаркодиспансері?
Відповідь: для лікування необхідно всього 2 умови: 1. Бажання пацієнта та його згода на лікування. 2. Документ, що посвідчує особу, яка буде лікуватися..